SsangYong Korando – hind alates 19 990 €SsangYong_Korando_maisema_10

 

Suure veojõuga linnamaastur on trendikas nii seest kui väljast. Tänu uue 2,2-liitrise diiselmootori suutlikkusele jääte selle „korealasega“ kindlasti rahule.

  • Suurepärane hinna ja kvaliteedi suhe, rikkalik varustus ja kvaliteetne viimistlus
  • AWD-süsteem: esirattavedu, automaatlülitusega nelikvedu ja lukustatud nelikveorežiim, mille puhul on esi- ja tagateljele ülekantav jõud jaotatud suhtes 50:50
  • Oma klassi suurim pakiruum mahuga 486 liitrit
  • Haagise veovõime 2000/750 kg, pälvinud Suurbritannias Aasta Veduki tiitli (Caravan Club Tow Car of the Year 2014)
  • 5-aastane läbisõidupiiranguta garantii

 

VÄLIMUS

Korando väliskujunduse looja on tuntud Itaalia autodisainer Giugiaro. Laia esivõret täiendab kärjemustriline õhuvõtuvõre. LED-päevatuled, projektoritüüpi esituled, kaks kroomitud väljalasketoru ning mustad lävekarpide servad ja rattakoopa kaared annavad autole enesekindla modernse ilme. Ümarad esiudutuled loovad jõulise esikaitserauaga tugeva kontrasti. Küljepeeglite alaküljel asuvad lähenemis-/eemaldumistuled lihtsustavad autosse sisenemist ja väljumist pimedas.

SISERUUM

Korando avar siseruum ja mitmekülgne põhivarustus teevad sõitmisest tõelise naudingu. Hoolikalt kujundatud istmed on mugavad ja nende asend reguleeritav nii ees kui taga. Tagaistmetel tunnevad end hästi kõik kolm reisijat, kuna seljatugesid saab 17,5° ulatuses kallutada ning põrand istmete ees on sile. Salongile lisavad stiilsust hõbedased iluliistud ja mattpinnaline puidumustriline viimistlus.

Korando on alati hästi varustatud: Crystal-varustustasemega mudel saab mh kaasa CD-mängija ja raadioga helisüsteemi (koos MP3-mängija, USB-pesa ja roolil asuvate juhtlülititega), Bluetooth-vabakäesüsteemi, kiirushoidiku, elektrilised aknatõstukid ees ja taga, kliimaseadme, tagumised parkimisandurid, 6 turvapatja ning nõlvaltstardiabi ja elektroonilise stabiilsuskontrolli süsteemi. Quartz-varustustaseme puhul lisanduvad mh täisautomaatne kliimaseade, 7-tolline puutetundlik ekraan, tagurduskaamera, võtmevaba sisenemis- ja käivitussüsteem, automaatlülitusega esituled, vihmasensor, nahkkattega rool ja tagaistmete istmesoojendus.

PAKIRUUM JA PANIPAIGAD

Korando pakub rohkelt erinevaid hoiuvõimalusi. Auto pakiruum on piisavalt suur igapäevasteks sõitudeks. Kui aga harrastusvahendite või reisipagasi jaoks on ruumi juurde vaja, saab tagaistmete seljatoed kahes osas (60:40) kokku klappida, mille tulemusena tekib autosse ühetasase põrandaga eriti mahukas pakiruum. Kui tagaistmete seljatoed on püsti, on pagasiruumi maht 486 l. Kui kokku on klapitud tagaistmete seljatugede kitsam osa (40%), kasvab pakiruumi maht 814 liitrini, kui laiem osa (60%), siis 984 liitrini. Pärast seljatugede mõlema poole kokkuklappimist on autos pagasi jaoks ruumi tervelt 1312 liitrit.

TURVA- JA OHUTUSVARUSTUS

TEHNIKA

SsangYong_Korando_moottorit_01

Uus jõuline D22-diiselmootor

Korando kettülekandega hooldusvaba 2,2-liitrine diiselmootor arendab võimsust 131 kW (178 hj) ja selle suurim pöördemoment on 400 Nm. Maksimaalse pöördemomendi saavutab mootor laias pööretevahemikus 1400–2800 p/min. Käigukastiks saab valida kas kuuekäigulise manuaali või kuuekäigulise automaadi. Viimase puhul saab käike vahetada ka käsitsi kas roolile paigaldatud lülitite või käigukangi kõrval asuvate nuppude abil.

Nelikveosüsteem

SsangYongi üle 50-aastane kogemus nelikveoliste sõidukite valmistajana on tuntav ka Korando puhul. Korando on varustatud aktiivse nelikveosüsteemiga, millel on olemas ka lukustatud režiim (Lock). Selle kasutamisel jagatakse mootorilt ülekantav jõud esi- ja tagatelje vahel võrdselt suhtes 50:50. Korando kliirens on 190 mm.

VEOVÕIME

Korando võimas D22-diiselmootor saavutab juba pööretel 1000 p/min pöördemomendiks peaaegu 200 Nm. See tagab vaevatu paigaltvõtu ka suurte koormate vedamisel. Korandoga saab vedada kuni 2000 kg raskust piduritega või 750 kg raskust piduriteta järelhaagist.